miody złota pszczółka


Nie stosujemy żadnych dodatkowych składników, polepszaczy smaku czy konserwantów. Nasze miody to prawdziwy skarb – zdrowie zamknięte w złotych kroplach.

Właściwości miodów

Miód gryczany, lipowy a może spadziowy? Nie wiesz na który się zdecydować? Dowiedz się zatem,
jakie właściwości zdrowotne mają nasze miody, czym się różnią i jak powstają…

Miód akacjowy z powodzeniem może zastąpić cukier – jest bardzo słodki, dlatego Twoje dzieci go pokochają Ty wykorzystasz go jako naturalny, zdrowy słodzik. Miód akacjowy wykorzystywany jest pomocniczo przy leczeniu cukrzycy a także w zaburzeniach ze strony przewodu pokarmowego. Stałe spożywanie miodu akacjowego poprawia pracę układu moczowego, ma działanie uspokajające, niweluje skutki zmęczenia a także poprawia stan skóry i włosów. 

Miód wielokwiatowy ma doskonały smak – Twoje dzieci będą się nim zajadać. Miód wielokwiatowy jest naturalnym lekiem przeciwalergicznym stosowanym w astmie oskrzelowej i przy katarze siennym. Dzięki wysokiej zawartości cukrów prostych miód wielokwiatowy jest łatwo przyswajalnym źródłem energii stosowanym w stanach zmęczenia fizycznego i psychicznego. Regularnie stosowany wspomaga pracę naczyń krwionośnych, serca i wątroby. 

Miód lipowy to niezrównany pogromca przeziębienia i grypy – zawiera duże ilości olejków eterycznych, które niszczą zarazki zasiedlające błony śluzowe nosa i gardła. Ponadto działa przeciwgorączkowo, przeciwkaszlowo i wykrztuśnie. Inne zastosowanie miodu lipowego to m.in. wspomaganie pracy układu krążenia, przeciwdziałanie skutkom stresu i chorób nerwowych. Miód lipowy można dodawać do herbaty czy napojów owocowych, pamiętajmy jednak, że zbyt wysoka temperatura niszczy jego właściwości.

Miód gryczany posiada nieocenione właściwości w walce z chorobami układu krążenia – działa przeciwmiażdżycowo, podnosi poziom hemoglobiny we krwi a dzięki wysokiej zawartości witaminy C i rutyny jest skuteczny w walce z anemią wynikającą z niedoboru żelaza. Zaleca się spożywanie miodu gryczanego przy nerwicach, odtruwaniu organizmu z toksyn a także w stanach zmęczenia psychicznego.

Miód nawłociowy szczególnie polecamy osobom z nadciśnieniem a także w stanach zakażeń dróg moczowych i kamicy nerkowej. Dzięki właściwościom przeciwzapalnym miód ten ma zastosowanie w leczeniu ran i owrzodzeń. Stałe stosowanie miodu nawłociowego zmniejsza problemy ze stawami oraz poprawia pracę serca i układu krążenia.

Miód nawłociowy kremowany to miód doskonały do codziennego spożycia, dzięki swojej konsystencji. Miód ten wpływa korzystnie na problemy z cerą, dlatego można używać go przy codziennej pielęgnacji urody. Wpływa pozytywnie na leczenie nadciśnienia, chorób układu moczowego, nerek, stawów i układu krążenia.

Miód z ekstraktem propolisowym to pyszny i zdrowy produkt, który sprawdzi się w leczeniu przeziębienia a na co dzień poprawi pracę układu immunologicznego. Masz miód z propolisem ma działanie antybakteryjne, regenerujące, znieczulające, regulujące ciśnienie, zatrzymujące bakterie i grzyby, odtruwające, dzięki czemu zalecany jest dla regeneracji organizmu po przebytych schorzeniach.

Miody ze spadzi dębowej należą do najwyżej cenionych miodów. Jego najważniejsze zastosowanie to wspomaganie leczenia górnych dróg oddechowych. Przy regularnym stosowaniu wykazuje na nasz organizm działanie moczopędne, przeciwzapalne i odkażające. Miód spadziowy wspomaga pracę układu krwionośnego, posiada właściwości przeciwmiażdżycowe i odtruwające.

Pierzga w miodzie jest bogata w witaminy, składniki mineralne, enzymy i aminokwasy, dzięki czemu jej zastosowanie jest bardzo szerokie. Pierzga działa odżywczo, antybakteryjnie i detoksykacyjnie na nasz organizm. Stosuje się ją w alergiach, problemach z przemianą materii, anemii, nadciśnieniu, schorzeniach układu nerwowego, w leczeniu łuszczycy i prostaty.

Ekstrakt propolisowy  - nie sposób przecenić właściwości propolisu jako środka antybakteryjnego, jego zdolność niszczenia wirusów, grzybów i bakterii znana jest już od czasów starożytności. Propolis zawiera ponad 300 naturalnych związków chemicznych, które stymulują nasz układ odpornościowy. Ekstrakt propolisowy działa znieczulająco, odtruwająco, wspomagająco w leczeniu ran i owrzodzeń, wspomaga wydzielanie żółci. Znajduje zastosowanie w leczeniu, trądziku, łupieżu i łuszczycy. Działa wspomagająco w leczeniu złamań, uszkodzeń stawów, owrzodzeniach, odleżynach i czyrakach.

Zapraszamy do poznania wszystkich smaków i rodzajów miodów prosto z natury a także innych produktów pochodzenia pszczelego.

Kontakt

+48 502 330 907

Złota Pszczółka
Artur Rosłoniec

ul. Otwocka 34
05-430 Celestynów

NIP 532-140-57-08